Wyświetlanie 1–12 z 23 wyników
Promocja!
Mugga-elektro-na-komaryMugga-elektro-wkład
Original price was: 45.00 zł.Current price is: 40.00 zł.
Promocja!
Mugga elektro wkład
Original price was: 28.00 zł.Current price is: 18.90 zł.
Promocja!
Mugga Spray DEET 9,5% na komary i kleszcze 75ml578A2241-Edit-Edit.jpg
Original price was: 32.00 zł.Current price is: 27.90 zł.
Promocja!
mugga strong 50% deet578A2257-Edit-Edit-2.jpg
Original price was: 45.00 zł.Current price is: 42.00 zł.
Promocja!
Mugga Roll OnMugga na kleszcze rollon 20% Deet-1
Original price was: 28.00 zł.Current price is: 27.90 zł.
Promocja!
Mugga Strong Roll 50%Mugga na kleszcze rollon 50 % Deet bok
Original price was: 42.00 zł.Current price is: 36.00 zł.
Promocja!
Mugga na komary i kleszcze spray strong 2 szt 50% DEET.578A2257-Edit-Edit-2.jpg
Original price was: 84.00 zł.Current price is: 79.00 zł.
Promocja!
Mugga na kleszcze komary zestaw 50 % DEET + 9,5 % DEET-2578A2257-Edit-Edit-2.jpg
Original price was: 81.00 zł.Current price is: 66.00 zł.
Promocja!
MUGGA ZESTAW 3 X 50% DEET578A2257-Edit-Edit-2.jpg
Original price was: 135.00 zł.Current price is: 116.00 zł.
Promocja!
Mugga na kleszcze komary zestaw 2 X 50 % DEET + 9,5 % DEET578A2257-Edit-Edit-2.jpg
Original price was: 122.00 zł.Current price is: 102.00 zł.
1 2

MARKA MUGGA

Produkty z oferty MUGGA wytwarzane  przez belgijską firmę JAICO, założoną w 1987 roku. Jaico to jeden z głównych producentów opatentowanych, odznaczających się wysoką skutecznością środków odstraszających owady. Produkty MUGGA dopuszczono do sprzedaży na całym świecie. Firma Jaico to partner Szwajcarskiego Instytutu Zdrowia Tropikalnego i Zdrowia Publicznego, SwissTPH. Ściśle kooperuje także z Instytutem Medycyny Tropikalnej w Antwerpii.

Repelenty MUGGA zdobywają szereg prestiżowych, międzynarodowych wyróżnień oraz nagród. Jakość oraz skuteczność doceniono również w Polsce. Mugga otrzymała wielokrotnie tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości w Polsce oraz nagrodę w kategorii Debiut Roku w 2015. Bezsprzecznie repelenty Mugga należą do najpopularniejszych oraz najskuteczniejszych środków ochrony przed ukąszeniami owadów oraz kleszczy.

Formułę większości produktów MUGGA  oparto o aktywny składnik chemiczny, tzw. DEET. Początkowo przeznaczony dla celów wojskowych, w połowie XX wieku trafia do komercyjnego użycia.

Produkty marki Mugga występują w kilku postaciach o różnym stężeniu środka DEET. Wyróżniamy preparaty dla dzieci,  młodzieży i najmocniejsze stężenie przeznaczone tylko dla dorosłych. Odpowiednio są to stężenia 9,5%, 20% oraz 50% DEET. Produkty na kleszcze i komary Mugga możemy podzielić również ze względu na rodzaj aplikacji są to wygodne w użyciu atomizery jak również w formie Roll-On do bezpośredniego zastosowania na skórę. Do gamy repelentów dołączył w 2021 roku nowy produkt o substancji czynnej Ikarydyna, a w 2022 wprowadziliśmy również do sprzedaży elektrofumigator. Urządzenie biobójcze, które włączasz do kontaktu, dzięki któremu spokojnie prześpisz do 45 nocy. Wystarczy  włączyć dwie godziny przed snem i pomieszczenie będzie wolne od uciążliwych owadów.

produkty mugga

DEET

DEET (N-dietylo-meta-toluamid) to środek odstraszający , który ma zastosowania w produktach do zapobiegania ukąszeniom owadów, takich jak kleszcze, komary, gryzące muchy, pchły i małe owady latające. Związek DEET stanowi bezbarwną ciecz, która ma słaby zapach i nie rozpuszcza się łatwo w wodzie. Został opracowany przez armię amerykańską dla potrzeb ochrony żołnierzy w rejonach tropikalnych. Środki zawierające DEET są używane powszechnie w Stanach Zjednoczonych od 1957 roku (szacuje się, że co najmniej 30% populacji USA rocznie ma do czynienia z tą substancją). Niektóre owady wyczuwają ludzi, wykrywając cząsteczki chemiczne z naszych ciał oraz unoszące się w powietrzu, które wydychamy. Wykazano, że owady poddane działaniu DEET nie są w stanie zlokalizować osoby lub zwierzęcia, ponieważ nie mogą ich wykryć.

IKARYDYNA

Ikarydyna, należy do rodziny piperydyn, stanowi środek odstraszający przeciwko owadom. Preparat stosujemy na odzież bądź bezpośrednio na skórę. Cechuje się wysoką skutecznością oraz brakiem jakichkolwiek niepożądanych skutków ubocznych. Substancja ma charakter bezwonny i bezbarwny substancji chemicznej. Badania wykazały, że optymalne, 20% stężenie ikarydyny zapewnia dwunastogodzinną ochronę przed owadami i kleszczami.

W 2020 roku Komisja Europejska dopuściła stosowanie ikarydyny w produktach, które mają na celu ochronę przed owadami, w tym komarami, muchami, meszkami, kleszczami itp. Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje stosowanie ikarydyny, jako środka, który wykazuje wysoką skuteczność, porównywalną do substancji DEET. Zachowuje przy tym całkowitą neutralność dla naszego organizmu.

Środek na komary i kleszcze

DEET jest jednym z najbardziej skutecznych składników stosowanych w środkach owadobójczych i odstraszających komary oraz kleszcze. Mugga działa na komary i kleszcze także poprzez emitowanie specjalnej kompozycji zapachowej, która jest nieprzyjemna dla tych owadów i odstrasza je od naszej skóry. Mugga występuje w formie sprayu, roll-on lub mleczka, które można aplikować bezpośrednio na skórę lub ubrania. Składniki aktywne wchodzące w skład sprayu tworzą delikatną, a zarazem skuteczną barierę zapachową, która utrzymuje się na skórze przez kilka godzin. Warto jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny, więc skuteczność Muggy może się różnić w zależności od osoby i warunków, w jakich używamy tego środka. Dlatego też, w przypadku silniejszych infestacji komarów czy kleszczy, zaleca się stosowanie dodatkowych środków ochrony przed owadami, takich jak moskitiery czy odzież z wbudowanym repelentem.